Polaznici Škole šaha “Skakač” iz Banjaluke sa pet zlatnih i jednom srebrnom medaljom osvojili su prvo mjesto na 24. Kadetskom i omladinskom prvenstvu Srpske, održanom u Dvorovima kod Bijeljine.

Drugi na ovom takmičenju bili su šahisti “Mladosti” iz Teslića, dok su treće mjesto zauzeli takmičari bijeljinskog kluba “Svetozar Gligorić”, saopšteno je iz Škole šaha “Skakač”.

Pobjednicima su pripali pehari i šahovske knjige, dok su prvoplasirani, osim dobijenih medalja i diploma, obezbijedili plasman na 18. Kadetsko i omladinsko prvenstvo BiH, koje će se igrati od 20. do 23. maja u Zenici.

Nagrade su uručili članovi Izvršnog odbora Šahovskog saveza Srpske, koji je bio organizator prvenstva.

Direktor šampionata bio je Vlado Stojanović, a sudili su Nebojša Radosavljević, Zoran Runić, Lalo Perić i Dražen Radulović, navodi se u saopštenju.